FAUNA MARIN ELEMENTALS TRACE Ni 250ml (nikiel)

  • Kod: 14957
  • Producent: Fauna Marin
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)
  • Czas realizacji: 24h
  • 102,00 zł
  • szt.
Seria Elementals jest przeznaczona do regularnych analiz ICP. Analizy Fauna Marin ICP pomagają w utrzymaniu doskonałego zaopatrzenia akwarium.

Oprócz zmierzonych wartości, analizy Fauna Marin ICP dostarczają wszystkich niezbędnych zaleceń dotyczących dawkowania. Oprócz soli makroelementów wapniowych, magnezowych i węglanowych, oferujemy również szereg specjalnych pierwiastków śladowych, których funkcja jest niezbędna w akwariach morskich.

W przeciwieństwie do makroelementów, takich jak wapń, magnez czy potas, pierwiastki śladowe występują w wodzie morskiej w stężeniu poniżej 1 mg/l. Należą do nich na przykład miedź, chrom, mangan czy selen, ale także żelazo, jod czy cynk.

Funkcja pierwiastków śladowych może być bardzo różna. W bazie wiedzy na stronie internetowej Fauna marin znajdziesz przegląd odpowiednich funkcji poszczególnych elementów. Pierwiastki śladowe mogą być zawarte w wielu różnych substancjach i dlatego mogą również przedostawać się do wody akwariowej; jednak pomimo ich niskiego niezbędnego stężenia w wodzie, ich niedobór może powodować spore problemy. Odpowiednia podaż wszystkich ważnych pierwiastków śladowych jest zatem niezbędna dla zdrowego akwarium rafowego.

Nasze rozwiązania jednoelementowe składają się z najczystszych surowców, które są produkowane z odpowiednimi związkami organicznymi lub nieorganicznymi, w zależności od funkcji pierwiastków. Do produkcji i kontroli jakości wykorzystujemy naszą farmę koralowców i oczywiście własne laboratorium ICP.